Волонтерство

Одним із найголовніших надбань першої, прем’єрної, Толоки-2015 стала волонтерська команда.

Ми зібрали на Толоці близько двохсот волонтерів, 3% з яких – хлопці (так, із гендерною квотою у нас не зрослося). Двоє дівчаток приїхали волонтерити аж зі Львова. Ще одна – з Миколаєва, семеро волонтерів – з передмістя Запоріжжя. Десятеро з нашої команди – люди, віком від 35 та більше років. Інші – активна молодь, яка має різні спеціалізації, уподобання і долучилась до нас через соціальні мережі.

Але від фактів і цифр – до цікавого.

На волонтерів від самого початку було покладено велику відповідальність, і абсолютно всі сподівання були на їхню самостійність, кмітливість, здатність адекватно реагувати у не завжди адекватних ситуаціях. Весь процес їхньої реєстрації, підготовки, власне, роботи, харчування, відпочинку був, наскільки це можливо, самоорганізованим. Тому, за результатами фестивалю, у нас склалася професійна та вже досвідчена команда волонтерів, які не розгубляться у форс-мажорній ситуації, а швидко приймуть правильне  рішення.

Волонтером бути непросто і відповідально. Від того, як ти поставишся до людини, як її зустрінеш, поінформуєш, проведеш, допоможеш, залежатиме те, що згодом ця людина скаже про захід. Тому ці 3 дні наша команда провела в емоційному і фізичному напруженні, що сторицею окупилося безліччю позитивних відгуків від учасників і гостей Толоки.

Кожен з волонтерів у команді був частиною великого, був незамінним і необхідним. Команда волонтерів – це не ті, хто просто завітав на Толоку, і навіть не ті, хто взяв участь у Толоці. Волонтери – це ті, хто створив Толоку, нарівні з оргкомітетом. Це ті, хто у своїй діяльності відтворив саму назву – толоку – спільну працю команди над однією справою.

І це було найприємнішим – бути творцем, мати відповідальність, мати у результаті суцільну вдячність.

А що було найцікавішим? Для нас, кураторів волонтерів, найцікавішим було усвідомити, що усі ці люди, майже 200 наших помічників, охоче прийшли, працюють на суцільному ентузіазмі, на власній, внутрішній потребі бути причетним до культурних подій, до активного способу життя, до важливих звершень у власному місті. Всі вони тут – через потребу українського продукту, українських розваг, української музики, української літератури. Для нас найголовнішим було зрозуміти, що Запоріжжя має активну й свідому молодь, готову до відповідальності, до активності та позитивних змін в українській культурі.

Ну, а для самих волонтерів, за їхніми словами, найцікавішим було побувати у «закулісному» побуті, допомогти робити спільну справу – письменникам, поетам, співакам, журналістам та всім іншим учасникам фестивалю. Побачити, як ці люди поводяться у своєму звичайному побуті та в роботі, а не просто на публіці.

І наостанок, із крихтою невикорінного пафосу (пробачте вже!) урочисто заявляємо: «Професійній і досвідченій волонтерській команді на Толоці-2016 – бути!».

Куратори волонтерів

(Visited 1 076 times, 1 visits today)